Erän kausipalkinnot

Tapanilan Erän salibandyjaosto palkitsee joka kausi eri kategorioissa seuran pelaajia ja taustahenkilöitä. Ensimmäiset kiertopalkinnot ovat kiertäneet jo kaudesta 1993-1994 alkaen. Vuosien varrella mukaan on tullut uusiakin kiertopalkintoja.

Kauden miespelaaja

1993-1994   Markku Huoponen
1994-1995   Juha Niinikoski
1995-1996   Joni Hiltunen
1996-1997   Mikko Välisalo
1997-1998   Petri Siberg
1998-1999   Eero Pyy
1999-2000   Petri Mielonen
2000-2001   Sami Strömsten
2001-2002   Olli Oilinki
2002-2003   Saku Lehti
2003-2004   Lauri Kapanen
2004-2005   Lauri Kapanen
2005-2006   Tom Strömsten
2006-2007   Jussi Kosola
2007-2008   Jani Helenius
2008-2009   Jani Naumanen
2009-2010   Pasi Laitila
2010-2011   Tom Strömsten
2011-2012   Tommi Aro
2012-2013   Mika Moilanen
2013-2014   Tuomas Iiskola
2014-2015   Lauri Kapanen
2015-2016   Tommi Aro

Kauden naispelaaja

1993-1994   Anu Toikka
1994-1995   Anitta Marttila
1995-1996   Jonna Kettunen            
1996-1997   Elisa Simonen
1997-1998   Elisa Simonen
1998-1999   Arja Joutsen
1999-2000   Marilla Puustinen
2000-2001   Elisa Simonen
2001-2002   Riikka Siberg
2002-2003   Suvi Saukko
2003-2004   Tanja Pääkkönen
2004-2005   Niina Valjakka
2005-2006   Pia Upari
2006-2007   Pia Upari
2007-2008   Eija Pasanen
2008-2009   Liisa Kokkonen
2009-2010   Linda Pitkänen
2010-2011   Anu Peltokangas
2011-2012   Tuuli Huuskonen
2012-2013   Anna Yli-Kojola
2013-2014   Tuuli Huuskonen
2014-2015   Hillevi Arkkila
2015-2016   Anna Yli-Kojola

Kauden poikapelaaja

1993-1994   Ilkka Lehtinen
1994-1995   Eero Pyy
1995-1996   Kalle Kivelä
1996-1997   Simon Riihelä
1997-1998   Hannu Vainikka
1998-1999   Timo Mäkynen
1999-2000   Joni Isoaho
2000-2001   Jarno Tiainen
2001-2002   Tatu Jaarinen
2002-2003   Lauri Kapanen
2003-2004   Ville Mäenpää
2004-2005   Jari Parkkinen
2005-2006   Aki Rautakivi
2006-2007   Teemu Kortelainen
2007-2008   Mikko Pasanen
2008-2009   Toni Lehtinen
2009-2010   Tuomas Iiskola
2010-2011   Santtu Strandberg
2011-2012   Elia Tölli
2012-2013   Valtteri Vapola
2013-2014   Eero Nuutinen
2014-2015   Riku Holopainen
2015-2016   Ossi Jalonen

Kauden tyttöpelaaja

1993-1994   Elisa Simonen
1994-1995   Riitta Perttilä
1995-1996   Sofia Sandqvist
1996-1997   Pia Ohranen
1997-1998   Henna Johansson
1998-1999   Riikka Siberg
1999-2000   Jenni Järvelä
2000-2001   Kaarina Salomaa
2001-2002   Suvi Saukko
2002-2003   Jenni Nikkanen
2003-2004   Miia Löytäinen
2004-2005   Eija Pasanen
2005-2006   Gitta Suominen
2006-2007   Viliina Rantaniska
2007-2008   Matilda Hietala
2008-2009   Jaana Lirkki
2009-2010   Tuuli Huuskonen
2010-2011   Nea Suominen
2011-2012   Hillevi Arkkila
2012-2013   Milla Murtomäki
2013-2014   Nea Korhonen
2014-2015   Veera Sinikallio
2015-2016   Milja Saarikoski

Kauden maalivahti

1993-1994   Jani Alkio
1994-1995   Tommi Lindberg
1995-1996   Milja Ruuskanen
1996-1997   Milja Ruuskanen
1997-1998   Riitta Perttilä
1998-1999   Tatu Jaarinen
1999-2000   Kati Suomela
2000-2001   Maria Repo
2001-2002   Jari Salomaa
2002-2003   Jan Mohell
2003-2004   Laura Welin
2004-2005   Sanna Sihvo
2005-2006   Liisa Kokkonen
2006-2007   Jani Naumanen ja Sanna Sihvo
2007-2008   Jani Naumanen
2008-2009   Santtu Strandberg
2009-2010   Markus Laakso
2010-2011   Maria Repo
2011-2012   Arttu Puska
2012-2013   Markus Laakso ja Emma Tuomikoski
2013-2014   Santeri Kainulainen
2014-2015   Sakari Pulkkinen
2015-2016   Touko Ojala

Kauden juniorivalmentaja (A-C juniorit)

1993-1994   Raimo Kalinainen
1994-1995   Markku Rantala
1995-1996   Markku Rantala
1996-1997   Antti Kosonen
1997-1998   Teemu Kalinainen
1998-1999   Petri Lindberg
1999-2000   Markku Rantala
2000-2001   Petri Hartman
2001-2002   Markku Rantala
2002-2003   Petri Heino
2003-2004   parina Petri Heino ja Markku Rantala
2004-2005   Paolo Keinänen
2005-2006   Roope Relander
2006-2007   Ari Savolainen
2007-2008   Tommi Ahola
2008-2009   Markku Rantala
2009-2010   Jani Sundström
2010-2011   Roope Relander
2011-2012   Ilkka Lehtinen
2012-2013   Petteri Bergman
2013-2014   Ilkka Lehtinen
2014-2015   Tomi Rastas
2015-2016   Enis Abrashi


Kauden Nuori Suomi valmentaja (D-F juniorit)

2008-2009   Lilli Welin
2009-2010   Marko Jokela
2010-2011   Juha Niinikoski
2011-2012   Jari Mellas
2012-2013   Markku Rantala
2013-2014   Lauri Karhula
2014-2015   Marko Jokela
2015-2016   Jaakko Jokinen

Kauden juniorijoukkue

1993-1994   C1-tytöt
1994-1995   C1-tytöt
1995-1996   B1-tytöt
1996-1997   C-tytöt (Tigers)
1997-1998   A-tytöt
1998-1999   D-tytöt
1999-2000   B-tytöt (Tigers)
2000-2001   B-tytöt
2001-2002   B84- ja C85-pojat
2002-2003   B85-pojat ja A-tytöt
2003-2004   A-tytöt
2004-2005   A-pojat
2005-2006   B-pojat
2006-2007   C-tytöt
2007-2008   B-tytöt
2008-2009   C94-pojat
2009-2010   C95-pojat
2010-2011   A-pojat ja B-tytöt
2011-2012   C97-pojat
2012-2013   C97-pojat
2013-2014   C99-pojat
2014-2015   B-pojat
2015-2016   A-pojat

Ransun Malja

1993-1994   Raimo Kalinainen
1994-1995   Sara Reunala ja Joni Hiltunen
1995-1996   D1-pojat
1996-1997   Riitta Perttilä
1997-1998   Riikka Siberg ja Timo Mäkynen
1998-1999   Mika Muukkonen
1999-2000   Kyösti Laurila, Jari Oksanen ja Erä III (EuroCup)
2000-2001   Eija Pasanen ja Janne Oinonen
2001-2002   Petri Heino
2002-2003   Suvi Virtanen ja Lauri Lehtonen
2003-2004   Emilia Nyberg
2004-2005   Miina Järvelä, Eero Jalkanen ja Sampo Hulkkonen
2005-2006   Petri Hartman
2006-2007   Tiina Heinänen ja Timo Laivaara
2007-2008   Petteri Bergman
2008-2009   Jani Naumanen ja C94-pojat
2009-2010   Tuuli Huuskonen, Sampo Taskula ja Ilkka Levä
2010-2011   Matti Pasanen
2011-2012   Ilkka Lehtinen
2012-2013   Paula Jouhten ja Kristiina Liikanen
2013-2014   Jari Mellas
2014-2015   Joonas Naava
2015-2016   Lauri Kapanen

Kauden nappulapoika

2000-2001   Jani Savolainen
2001-2002   Artti Jokela
2002-2003   Pietari Kuronen
2003-2004   Mikko Pasanen
2004-2005   Teuvo Teräväinen
2005-2006   Elmeri Pienihäkkinen
2006-2007   Samuli Granlund
2007-2008   Mikko Myllynen
2008-2009   Eetu Jokinen
2009-2010   Ilmari Aarela
2010-2011   Riku Holopainen
2011-2012   Kaius Karhulahti
2012-2013   Juho Mäkelä
2013-2014   Rasmus Sohlman
2014-2015   Daniel Romi
2015-2016   Jacob Kerola

Kauden nappulatyttö

2000-2001   Karolina Koivisto
2001-2002   Viliina Rantaniska
2002-2003   Maiju Salmi
2003-2004   Jennamiia Nyqvist
2004-2005   Riikka Savolainen
2005-2006   Matilda Hietala
2006-2007   Janette Kari
2007-2008   Lotta Tuovinen
2008-2009   Joanna Saarinen
2009-2010   Katri Toivonen
2010-2011   Milla Jaatinen
2011-2012   Elisa Kosonen
2012-2013   Milla Jaatinen
2013-2014   Matilda Ruotanen
2014-2015   Neea Tervonen
2015-2016   Pihla Iso-Oja

Kauden miespuolinen Fair Play-henkilö

2004-2005   Timo Mäkynen
2005-2006   Raimo Kalinainen
2006-2007   Arto Pulliainen
2007-2008   Ari Toivonen
2008-2009   Jyrki Jalkanen
2009-2010   Milan Rantakari
2010-2011   Juha Järvinen
2011-2012   Raul Welin
2012-2013   Jani Sjöblom
2013-2014   Mikael Surakka
2014-2015   Kari Huhtala
2015-2016   Timo Hyppönen

Kauden naispuolinen Fair Play-henkilö

2004-2005   Tiina Heinänen
2005-2006   Minna Lönnqvist
2006-2007   ---
2007-2008   Kirsi Leiqvist
2008-2009   Kirsi Bergman
2009-2010   Lea Aaltonen
2010-2011   Raija Pasanen
2011-2012   Paula Ristola
2012-2013   Sisko Mattila
2013-2014   Maria Ylander
2014-2015   Kirsi Silen-Toivonen
2015-2016   Laura Walin

Kauden miespuolinen haastajapelaaja

2005-2006   Ilkka Lehtinen ja Niclas Blomqvist
2006-2007   Mikko Hyvärinen
2007-2008   Jan-Erik Olin
2008-2009   Joni Liikanen
2009-2010   Mikael Sievänen
2010-2011   Ossi Rannala
2011-2012   Timo Mäkynen
2012-2013   Juha Kulmala
2013-2014   Aapo Kakkola
2014-2015   Mikko Jolma
2015-2016   Petri Ikonen

Kauden naispuolinen haastajapelaaja

2005-2006   Nora Strömsten
2006-2007   Lilli Welin ja Liisa Kokkonen
2007-2008   Silja Stolpe
2008-2009   Jemima Kanerva
2009-2010   Henni Pöyry
2010-2011   Emilia Hallvar ja Milla-Maria Nyman
2011-2012   Sonja Päärnilä ja Minttu Broström
2012-2013   Marika Salminen
2013-2014   Noora Miettinen
2014-2015   Milja-Maria Saarikoski
2015-2016   Noora Tervonen

Emoseuran lahjoittama kiertopalkinto

2004-2005   Timo Laivaara
2005-2006   Jani Hanka
2006-2007   Pekka Teräväinen
2007-2008   Kari Huhtala
2008-2009   Ekku Pinola
2009-2010   Tapio Salomaa
2010-2011   Markku Rantala ja Petteri Bergman
2011-2012   Jari Oksanen
2012-2013   Perhe Koski (Juha, Asta, Ilkka, Aaro ja Elina)
2013-2014   Jari Saukkonen ja Ari Paavilainen
2014-2015   Jukka Jylhä
2015-2016   Jyri Kivimäki ja Heidi Halttunen